Ile kosztuje transport niskopodwoziowy za kilometr w 2026 roku?
W 2026 roku transport niskopodwoziowy kosztuje średnio 6-12 zł netto za km w kraju. Przy ładunkach ponadgabarytowych wymagających zezwoleń i pilotażu stawka przekracza 12-15 zł/km. Transport niskopodwoziowy za granicę wyceniany jest przeważnie pakietowo lub w przedziale 1,2-3 EUR/km, zależnie od kierunku i specyfikacji ładunku.
Ile kosztuje transport niskopodwoziowy w konkretnym przypadku zależy od wielu zmiennych: masy i gabarytów ładunku, typu naczepy, długości trasy, konieczności uzyskania zezwoleń oraz aktualnych stawek e-TOLL. W tym artykule znajdziesz tabelę stawek według rodzaju ładunku i trasy, omówienie kosztów dodatkowych, wpływ podwyżek e-TOLL z lutego 2026 roku, wzór obliczeniowy z trzema przykładami oraz wskazówki, jak wybrać rzetelnego przewoźnika.
Stawki za km – tabela według rodzaju ładunku i trasy (2026)
To najczęstsze pytanie przy planowaniu zlecenia: ile kosztuje transport niskopodwoziowy dla konkretnego ładunku? Poniżej dwie tabele z aktualnymi widełkami – osobno dla transportu krajowego i międzynarodowego.
Tabela 1 – Transport niskopodwoziowy krajowy, stawki netto za km (2026)
| Rodzaj ładunku | Stawka za km | Uwagi |
|---|---|---|
| Maszyny budowlane (koparka, ładowarka) | 6-10 zł/km | standard, bez zezwolenia |
| Maszyny rolnicze (kombajn, sieczkarnia) | 7-10 zł/km | sezonowość: wyższa stawka wiosną i jesienią |
| Konstrukcje stalowe, prefabrykaty | 8-12 zł/km | często wymaga zezwolenia |
| Transport ponadgabarytowy z zezwoleniem | 10-15 zł/km | + koszt zezwolenia i pilotażu |
| Transport ekspresowy / nocny | +20-40% do stawki bazowej | zależy od dostępności pojazdu i terminu |
| Krótka trasa poniżej 50 km | stawka minimalna 800-1 500 zł/kurs | bez przelicznika km |
* Stawki netto 2026. Każde zlecenie wyceniane indywidualnie. Cena finalna zależy od masy, gabarytów, terminu i dostępności pojazdu.
Tabela 2 – Transport niskopodwoziowy międzynarodowy, stawki orientacyjne (2026)
| Kierunek | Stawka orientacyjna | Forma wyceny |
|---|---|---|
| Europa Środkowa (CZ, SK, HU, RO) | 1,2-1,8 EUR/km | stawka za km lub pakiet |
| Europa Zachodnia (DE, NL, FR, BE, AT) | 1,8-2,8 EUR/km | przeważnie wycena pakietowa |
| Skandynawia (SE, NO, FI, DK) | 2,5-3,5 EUR/km | często wycena globalna trasy |
| Wielka Brytania | 2,5-3,5 EUR/km + prom | koszt promu rozliczany oddzielnie |
* Stawki netto 2026. Każde zlecenie niskopodwoziowe wymaga indywidualnej wyceny. Do podanych kwot należy doliczyć koszty zezwoleń w każdym kraju tranzytowym.
Co to jest transport niskopodwoziowy i kiedy się go stosuje?
Transport niskopodwoziowy to przewóz ładunków na naczepach z obniżoną platformą ładunkową, znajdującą się zaledwie 35-90 cm nad poziomem jezdni, podczas gdy standardowa naczepa ma platformę na wysokości ok. 120-150 cm. Dzięki temu możliwy jest przewóz ładunków o wysokości przekraczającej możliwości standardowych pojazdów, przy zachowaniu prawnego limitu całkowitej wysokości zestawu wynoszącego 4 metry.
Kiedy najczęściej wybiera się transport niskopodwoziowy? Przy przewozie maszyn budowlanych (koparki, ładowarki, walce drogowe, podnośniki koszowe), maszyn rolniczych (kombajny zbożowe, sieczkarnie, opryskiwacze, duże traktory), sprzętu przemysłowego (wózki widłowe, suwnice, generatory, zbiorniki), konstrukcji specjalnych (prefabrykaty betonowe, elementy stalowe, łopaty turbin wiatrowych) oraz pojazdów specjalnych i uszkodzonych ciężarówek. Jeśli ładunek jest zbyt wysoki na standardową plandekarską naczepę, niskopodwozie jest często jedynym możliwym rozwiązaniem.
Granica 4 metrów: Jeśli ładunek razem z naczepą przekracza 4 m całkowitej wysokości, przejazd wymaga zezwolenia na pojazd nienormatywny. To jeden z kluczowych czynników podwyższających cenę transportu niskopodwoziowego.
Rodzaje naczep niskopodwoziowych i ich ładowność
Ile kosztuje transport niskopodwoziowy zależy bezpośrednio od tego, jakiej naczepy wymaga dany ładunek. Typy naczep różnią się ceną eksploatacji, dostępnością i możliwościami załadunkowymi.
Tabela 3 – Rodzaje naczep niskopodwoziowych, parametry i zastosowanie
| Typ naczepy | Wys. platformy | Max masa | Zastosowanie |
|---|---|---|---|
| Semi (podkładkowa) | ~86 cm | do 40 t | koparki, ładowarki, maszyny rolnicze |
| Tiefbett (właściwy niskopodwóz) | ~35 cm | do 30 t | wysokie maszyny, generatory, zbiorniki |
| Platforma niskopodłogowa | ~105 cm | do 15 t | mniejszy sprzęt, wózki widłowe |
| Tele (teleskopowa) | ~86 cm | do 60 t | łopaty turbin, konstrukcje stalowe powyżej 15 m |
| Naczepa ze skrętnymi osiami | ~86 cm | do 50 t | ładunki miejskie, wąskie ulice, place budowy |
* Naczepa tele lub ze sterowanymi osiami jest droższa w eksploatacji, co bezpośrednio przekłada się na wyższą stawkę za km.
Od czego zależy cena transportu niskopodwoziowego? 8 kluczowych czynników
Ile kosztuje transport niskopodwoziowy w konkretnym przypadku trudno ocenić bez znajomości następujących zmiennych. Każda z nich może podnieść lub obniżyć cenę końcową o 20-50%.

1. Długość trasy. Im dłuższa trasa, tym niższa stawka za km, bo koszty stałe (załadunek, pilotaż, powrót pojazdu) rozkładają się na więcej kilometrów. Trasy poniżej 50 km rozliczane są stawką minimalną 800-1 500 zł. Trasy 200-500 km: 6-10 zł/km. Powyżej 500 km: 5-8 zł/km.
2. Waga i gabaryty ładunku. Ładunek mieszczący się w normach (do 40 t DMC, wysokość poniżej 4 m, szerokość poniżej 2,55 m) nie wymaga zezwolenia. Każde przekroczenie norm oznacza zezwolenie kategorii I-V, pilotaż i czas oczekiwania, co podnosi cenę transportu niskopodwoziowego o 20-50%.
3. Typ naczepy. Platforma prosta (semi) jest najtańsza. Tiefbett jest droższy ze względu na wyższe koszty eksploatacji. Naczepa tele wieloosiowa ze skrętnymi osiami to najdroższy wariant, stosowany przy ładunkach ekstremalnych. Dobór naczepy wynika z wymiarów i masy ładunku.
4. Opłaty e-TOLL 2026. Od 1 lutego 2026 roku stawki e-TOLL wzrosły o 40-42%, a sieć płatnych dróg rozszerzyła się o kolejne 645 km. Ciężkie zestawy niskopodwoziowe z DMC 40-60 ton wpadają w najwyższy próg opłat. Koszt e-TOLL na trasie 300 km może wynieść 400-800 zł i jest zawsze doliczany do faktury.
5. Zezwolenia na przejazd. Zezwolenia kategorii I-III kosztują 200-800 zł i są wydawane w ciągu 3 dni roboczych. Kategoria V to wydatek 500-1 600 zł przy czasie oczekiwania 14-30 dni. Szczegółowe kategorie i opłaty podaje GDDKiA na swoich stronach. Przy transporcie międzynarodowym każdy kraj tranzytowy wymaga osobnego zezwolenia w kwocie 500-2 000 EUR.
6. Pilotaż i eskorta. Koszt pojazdu pilotującego na trasie krajowej to 500–1 500 zł. Eskorta policji, wymagana przy skrajnych gabarytach lub nocnych przejazdach autostradą, dokłada kolejne 800-2 000 zł do całkowitego kosztu transportu niskopodwoziowego.
7. Sezonowość. Szczyt budowlany od kwietnia do października oraz żniwa w lipcu i sierpniu to okresy wysokiego popytu na niskopodwozia. Poza sezonem stawki są o 10-20% niższe, a dostępność pojazdów lepsza.
8. Termin i dostępność pojazdu. Cena bazowa obowiązuje przy zamówieniu z wyprzedzeniem 1-3 dni roboczych. Transport ekspresowy lub realizacja w ciągu doby podnosi stawkę o 20-40%. W regionach o ograniczonej dostępności naczep specjalistycznych cena rośnie niezależnie od terminu.
Koszty dodatkowe w transporcie niskopodwoziowym – czego nie wlicza stawka za km
Jednym z najczęstszych powodów rozbieżności między wyceną a fakturą jest pominięcie kosztów dodatkowych. Ile kosztuje transport niskopodwoziowy naprawdę, widać dopiero po zsumowaniu wszystkich pozycji.
Tabela 4 – Koszty dodatkowe w transporcie niskopodwoziowym (2026)
| Pozycja | Koszt orientacyjny | Kiedy dotyczy |
|---|---|---|
| Załadunek / rozładunek | 300-800 zł | przy użyciu dźwigu lub rampy niezapewnionej przez nadawcę |
| Zezwolenie krajowe (kat. I–III) | 200-800 zł | przekroczenie norm dopuszczalnych |
| Zezwolenie krajowe (kat. IV–V) | 500-5 000 zł | duże i skrajne gabaryty |
| Pilot (trasa krajowa) | 500-1 500 zł | wymagany przepisami lub przez przewoźnika |
| Eskorta policji | 800-2 000 zł | skrajne gabaryty, nocne przejazdy autostradą |
| Zezwolenie zagraniczne | 500-2 000 EUR/kraj | transport międzynarodowy z nienormatywnym ładunkiem |
| Ubezpieczenie ładunku (cargo) | 0,05-0,15% wartości towaru | opcjonalne, rekomendowane przy maszynach powyżej 200 tys. zł |
| Postój / przetrzymanie pojazdu | 200-600 zł/doba | załadunek lub rozładunek przekraczający ustalony czas |
| Opłaty drogowe e-TOLL (PL) | zależy od trasy i DMC | doliczane do faktury przy każdym zleceniu |
| Puste kilometry powrotne | wliczone lub +30-50% stawki | przy trasach jednostronnych daleko od bazy przewoźnika |
* Zawsze proś o wycenę all-in. Stawka za km bez specyfikacji kosztów dodatkowych nie mówi nic o rzeczywistym koszcie całkowitym zlecenia.
e-TOLL 2026 a cena transportu niskopodwoziowego – co się zmieniło?
Żaden z popularnych artykułów o transporcie niskopodwoziowym nie omawia wprost wpływu e-TOLL 2026 na koszty tego segmentu. Tymczasem dla zestawów niskopodwoziowych o DMC 40-60 ton zmiana ta jest odczuwalna bardziej niż dla standardowych ciężarówek.
Od 1 stycznia 2026 roku obowiązują nowe stawki e-TOLL wynikające z corocznej waloryzacji. Od 1 lutego 2026 roku weszły w życie kolejne podwyżki o 40-42% w zależności od klasy emisji Euro i kategorii drogi, a sieć płatnych dróg rozszerzyła się o 645 km do łącznie ok. 5 869 km. Aktualne stawki i kalkulator kosztów przejazdu dostępne są bezpośrednio w systemie e-TOLL na etoll.gov.pl.
Praktyczny przykład wpływu na cenę transportu niskopodwoziowego: zestaw 50 t DMC, norma Euro 5, trasa 300 km (np. Śląsk–Trójmiasto). Przed podwyżką e-TOLL wynosił ok. 300-400 zł. Od 1 lutego 2026 roku ten sam przejazd kosztuje ok. 420-565 zł, czyli wzrost o 40%. Na trasie 300 km oznacza to dodatkowe 0,40-0,55 zł/km wyłącznie z tytułu e-TOLL.
Pojazdy spełniające normę Euro 6 płacą niższe stawki niż starsze. Nowoczesna flota to realnie niższy koszt e-TOLL przy każdym zleceniu, dlatego warto pytać przewoźnika o normę emisji używanych pojazdów.
Ważne: Zestawy niskopodwoziowe o DMC powyżej 40 t mogą podlegać dodatkowym opłatom za nadmierny nacisk na oś. To osobna pozycja w kosztorysie, niezwiązana bezpośrednio ze stawkami e-TOLL.
Jak obliczyć koszt transportu niskopodwoziowego? Wzór i 3 przykłady
Ile kosztuje transport niskopodwoziowy w praktyce najprościej sprawdzić, stosując poniższy wzór i podstawiając własne dane.
Koszt całkowity = (stawka za km × liczba km) + suma kosztów dodatkowych
Przykład 1 – maszyna budowlana bez zezwolenia (standard):
Koparka 18 t, Kraków–Wrocław (ok. 270 km), naczepa semi, ładunek w normach.
Stawka 8 zł/km × 270 km = 2 160 zł, załadunek i rozładunek 600 zł, e-TOLL ok. 320 zł.
Łącznie: ok. 3 080 zł netto. Efektywna stawka: ok. 11,40 zł/km.
Przykład 2 – maszyna ponadgabarytowa z zezwoleniem i pilotem:
Ładowarka teleskopowa szer. 3,2 m, Gdańsk–Poznań (ok. 310 km).
Stawka 10 zł/km × 310 km = 3 100 zł, zezwolenie kat. III: 600 zł, pilot: 1 000 zł, e-TOLL ok. 400 zł.
Łącznie: ok. 5 100 zł netto. Efektywna stawka: ok. 16,45 zł/km.
Przykład 3 – krótka trasa miejska:
Wózek widłowy, transfer na Śląsku, 35 km.
Stawka minimalna (trasa poniżej 50 km): 1 200 zł netto.
Efektywna stawka: ok. 34 zł/km.
Wniosek: ile kosztuje transport niskopodwoziowy efektywnie za km, rośnie dramatycznie przy krótkich trasach i ładunkach wymagających zezwoleń. Dlatego zawsze proś o cenę całkowitą all-in, a nie tylko o stawkę bazową za km.
Transport niskopodwoziowy a inne typy transportu – porównanie kosztów
Planując budżet, warto wiedzieć ile kosztuje transport niskopodwoziowy w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami i kiedy jest jedyną dostępną opcją.
Tabela 5 – Porównanie stawek za km różnych typów transportu krajowego (2026)
| Typ transportu | Stawka za km (krajowy) | Kiedy wybierać |
|---|---|---|
| Plandeka (firanka) | 4,5-7 zł/km | towary paletowe, wysokość poniżej 2,7 m |
| Platforma otwarta | 5-9 zł/km | długie elementy niewymagające kabiny |
| Chłodnia | 7-10 zł/km | żywność, farmacja, temperatura kontrolowana |
| Transport ADR | 9-12 zł/km | materiały niebezpieczne |
| Niskopodwoziowy | 6-12+ zł/km | maszyny, wysokie i ciężkie ładunki |
| Ponadgabarytowy (nienormatywny) | 10-15+ zł/km | masy i gabaryty poza normą, zezwolenia |
* Stawki netto 2026 dla transportu krajowego na trasach 200–500 km.
Transport niskopodwoziowy jest jedyną opcją w trzech sytuacjach: ładunek ma wysokość powyżej 2,5 m i na standardowej naczepie przekroczyłby limit 4 m wysokości całkowitej; ładunek jest zbyt ciężki dla standardowego zestawu (powyżej 24 t ładowności naczepy plandekarskiej); maszyna wjeżdża na naczepę na własnych kołach lub gąsienicach i potrzebna jest rampa lub schodnia. Więcej o normach i przepisach dla pojazdów nienormatywnych znajdziesz na stronie GDDKiA poświęconej przejazdom nienormatywnym.
Jak wybrać firmę do transportu niskopodwoziowego? Na co zwrócić uwagę
Cena transportu niskopodwoziowego to tylko jeden parametr. Równie ważne jest doświadczenie przewoźnika, zakres ubezpieczenia i transparentność wyceny. Poniżej lista kontrolna przy wyborze.

Własna flota naczep. Sprawdź, czy firma dysponuje własnymi naczepami (semi, tiefbett, tele, skrętne osie), a nie tylko pośredniczy w zleceniu. Własna flota oznacza bezpośrednią odpowiedzialność i lepszą kontrolę terminu.
Doświadczenie przy podobnym ładunku. Referencje przy transporcie maszyn tej samej klasy wagowej. Przewóz 5-tonowego wózka widłowego i 40-tonowej koparki to zupełnie inne operacje logistyczne.
Obsługa zezwoleń we własnym zakresie. Dobry przewoźnik sam uzyska zezwolenie. Jeśli firma odsyła Cię do samodzielnego załatwienia dokumentów, to sygnał ostrzegawczy.
Ubezpieczenie OCP i cargo. OCP przewoźnika jest obowiązkowe. Przy maszynach o wartości powyżej 200 tys. zł warto dopytać o dodatkowe ubezpieczenie cargo. Niskie OCP (poniżej 0,5 SDR/kg) może oznaczać rażąco niskie odszkodowanie przy szkodzie.
Wycena kompleksowa all-in. Cena powinna zawierać: stawkę za km, e-TOLL, załadunek, zezwolenia i pilotaż (jeśli wymagany). Stawka za km bez pozostałych pozycji jest bezużyteczna przy porównywaniu ofert.
Czas podstawienia pojazdu. Standardowo 1-3 dni robocze. Przy zezwoleniach kat. I-III: 2-5 dni więcej. Przy kat. V: od tygodnia do kilku tygodni. Warto zapytać o to już na etapie wyceny.
Branżową organizacją skupiającą przewoźników i pracodawców transportowych w Polsce jest Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska (TLP), który publikuje m.in. raporty o kosztach w sektorze.
Czerwone flagi: stawka za km podawana bez wyjaśnienia co obejmuje; brak OCP lub ubezpieczenie wyłącznie do 0,5 SDR/kg; firma bez własnej floty działająca wyłącznie jako pośrednik; brak możliwości wystawienia CMR przy transporcie zagranicznym.
Wyceń transport niskopodwoziowy – bezpłatna wycena w 24h
Ile kosztuje transport niskopodwoziowy w Twoim konkretnym przypadku zależy od zbyt wielu zmiennych, by podać sztywną kwotę bez analizy zlecenia. Najszybszą drogą do precyzyjnej oferty jest kontakt ze spedytorem, który zna parametry swojej floty i wymagania prawne dla danego ładunku.
Dysponujemy własną flotą naczep niskopodwoziowych (semi, tiefbett, tele), obsługujemy uzyskanie zezwoleń na transport ponadgabarytowy we własnym zakresie, realizujemy transport krajowy i europejski (w tym Skandynawię). Wycena jest bezpłatna i gotowa w ciągu 24 godzin. Skontaktuj się z nami – podaj trasę, masę i wymiary ładunku oraz planowany termin, a my przygotujemy ofertę all-in bez ukrytych dopłat.
Przydatne artykuły: Jak otworzyć firmę transportową w Polsce w 8 krokach | Pozyskiwanie zleceń transportowych. 5 skutecznych sposobów na nowe transporty | Dofinansowania na transport drogowy. Dotacje na transport | Dokumenty przewozowe w transporcie drogowym w 2026
FAQ – Najczęstsze pytania o to, jak znaleźć firmę transportową
Poniżej znajdziesz konkretne odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące procesu wyboru przewoźnika dla firm produkcyjnych. Wyjaśnimy kwestie weryfikacji prawnej, oceny ofert, negocjacji warunków oraz budowania długoterminowej współpracy, które pomogą Ci bezpiecznie i skutecznie znaleźć firmę transportową dopasowaną do Twoich potrzeb logistycznych.
Ile kosztuje transport niskopodwoziowy za km w Polsce w 2026 roku?
Transport niskopodwoziowy kosztuje średnio 6–12 zł netto za km przy standardowych zleceniach krajowych. Przy ładunkach wymagających zezwolenia i pilotażu cena transportu niskopodwoziowego przekracza 12–15 zł/km. Trasy poniżej 50 km rozliczane są stawką minimalną 800–1 500 zł za kurs, niezależnie od liczby kilometrów.
Czy transport niskopodwoziowy wymaga zawsze zezwolenia?
Nie zawsze. Zezwolenie jest wymagane dopiero wtedy, gdy pojazd z ładunkiem przekroczy dopuszczalne normy: wysokość 4 m, szerokość 2,55 m, długość 16,5 m (zestaw) lub masa całkowita 40 t. Wiele transportów niskopodwoziowych, na przykład koparka poniżej 20 t o szerokości do 2,5 m i wysokości do 3,5 m, odbywa się bez żadnego zezwolenia. Spedytor ocenia to na etapie wyceny na podstawie parametrów ładunku.
Co wchodzi w skład ceny transportu niskopodwoziowego poza stawką za km?
Ile kosztuje transport niskopodwoziowy naprawdę, okazuje się dopiero po dodaniu kosztów dodatkowych. Do stawki za km należy doliczyć opłaty e-TOLL (zależne od DMC zestawu i trasy), załadunek i rozładunek (300–800 zł), zezwolenie na przejazd pojazdem nienormatywnym (200–5 000 zł w zależności od kategorii), pilotaż (500–1 500 zł), a przy trasach jednostronnych również puste kilometry powrotne. Zawsze proś o wycenę all-in.
Czym różni się transport niskopodwoziowy od ponadgabarytowego?
Transport niskopodwoziowy to określenie typu naczepy z obniżoną platformą ładunkową. Transport ponadgabarytowy (nienormatywny) to kategoria prawna dotycząca przewozu, przy którym pojazd z ładunkiem przekracza dopuszczalne normy wymiarowo-wagowe. Oba pojęcia często się pokrywają, ale nie są tożsame. Przewóz koparki niskopodwoziem nie jest automatycznie ponadgabarytowy, o ile ładunek mieści się w normach. Dopiero przekroczenie limitów czyni go przewozem nienormatywnym wymagającym zezwolenia.
Jak długo czeka się na transport niskopodwoziowy?
Standardowy czas podstawienia pojazdu wynosi 1–3 dni robocze. Przy ładunkach wymagających zezwolenia kat. I–III dochodzi jeszcze 2–5 dni na uzyskanie dokumentów. Kategoria V to oczekiwanie od tygodnia do nawet 30 dni, jeśli trasa wymaga analizy infrastruktury. W sezonie budowlanym (kwiecień–październik) dostępność naczep specjalistycznych jest niższa, dlatego warto rezerwować transport z wyprzedzeniem.
Czy stawka za km transportu niskopodwoziowego spada przy dłuższej trasie?
Tak, to reguła ekonomii skali. Koszty stałe takie jak pilotaż, załadunek czy dojazd pojazdu rozkładają się na więcej kilometrów, obniżając efektywną stawkę za km. Poniżej 50 km: stawka minimalna daje efektywnie 20–40 zł/km. Na trasach 100–200 km koszt transportu niskopodwoziowego wynosi 8–12 zł/km. Powyżej 300 km: 6–9 zł/km. Dlatego przy planowaniu kilku bliskich zleceń warto rozważyć ich konsolidację w jeden dłuższy kurs.

Dyrektor Generalny | Antrans BiS, OlkuszSebastian Szklarczyk od ponad 15 lat kieruje rozwojem Antrans BiS – firmy transportowej realizującej przewozy w całej Europie. Zaczynał jako Kierownik Działu Spedycji, gdzie zdobywał praktyczne doświadczenie w organizacji przewozów międzynarodowych i zarządzaniu flotą pojazdów na trasach europejskich.
Jako Dyrektor Generalny odpowiada za strategiczne zarządzanie firmą realizującą rocznie ponad 21 000 transportów na kluczowych kierunkach: Polska-Włochy, Polska-Niemcy, Polska-Austria, Hiszpania, Benelux i Skandynawia. Pod jego kierownictwem Antrans BiS rozwinął flotę do 220 pojazdów (własnych i partnerskich) oraz osiągnął terminowość dostaw na poziomie 98%.
Specjalizacja: transport międzynarodowy FTL w całej Europie, logistyka automotive i FMCG, optymalizacja tras europejskich, przepisy drogowe i zakazy ruchu w UE, dokumentacja przewozowa (CMR, VAT-UE, INTRASTAT).
Na blogu Antrans BiS dzieli się praktyczną wiedzą z zakresu spedycji międzynarodowej, przepisów transportowych oraz biznesowych aspektów prowadzenia firmy TSL w różnych krajach europejskich.
Kontakt:
sebastian.szklarczyk@antransbis.pl




